בניית חנות אפקטיבית להגדלת המכירות

באופן עקרוני ומהותי, כל מה שנכון ותקף לגבי חנות ממשית נכון ותקף גם לגבי חנות אינטרנטית. עם זאת, אחד היתרונות הגדולים של חנות אינטרנטית הוא ערך מוסף רב חשיבות שהיא מעניקה לבעלי חברה, עסק ו/או חנות שיש להם אתר באינטרנט, שניתן להפוך אותו בין השאר לחנות אפקטיבית ומוכרת לכל דבר.

אז איך עושים זאת נכון?

בניית חנות אינטרנטית מאפשרת למי שאין להם משאבים מספיקים לבנות חנות או שרוצים לחסוך בעלויות הכרוכות בבנייתה ובתפעולה השוטף להציג את מגוון המוצרים שלהם באינטרנט.
על מנת לבנות חנות אינטרנטית אפקטיבית חשוב לבנות ממשק המאפשר תשלום מקוון באמצעות מנגנון סליקה מאובטח, לבצע הזמנה ומכירות, ליצור קשר עם ספקים, להשתתף במכירות פומביות, לכלול מנגנון של יצירת דוחות ואפשרות מעקב שוטף אונליין, לקידום מכירות ולפילוח המבצעים והפעילות הרלוונטית.

בנוסף חשוב לדעת כי הליך מושכל של בניית חנות וירטואלית אפקטיבית מחייב בחירה בקטגוריות ראשיות ובתת-קטגוריות של כלל המוצרים המוצעים למכירה.
חשוב ומומלץ להגדיר את אופן המכירה האפשרי של המוצרים: רגילה, אישית, קבוצתית או פומבית. בכדי לבנות את החנות שלכם בצורה נכונה לאורך זמן, יש להעמיד מערכת ניהול מותאמת המעניקה בידכם את האפשרות לנהל אותה ולשלוט בה, לקיים קשר ישיר ורציף עם ספקים ולקוחות. אף שאין צורך להחזיק מלאי פיזי של המוצרים המוצעים חשוב לדאוג ולוודא כי תימצא כמות מספיקה שלהם, כדי להיענות בזמן הקצר ביותר לכל ביקוש.

מעקב, שליטה ובקרה

עקרונות בסיסיים של ניהול חנות תקיפים גם כשמדובר בחנות אינטרנטית ברשת: יש לבצע מעקב אחרי המכירות, להגביר את כוח המשיכה של החנות באמצעות פרסום ושיווק של מוצריה, אם בקידום ממומן ואם ביציקת תכנים שיווקים איכותיים שיאפשרו קידום אורגני אפקטיבי שלה לאורך זמן. כמו חנות פיזית, חשוב להגן על החנות הווירטואלית ולאבטח אותה מפני פורצים – הסכנה החריפה האורבת לבעלי חנות וירטואלית היא החשש מפריצת מי שעלולים לגנוב פרטי תשלום של לקוחות ופרטים אישיים אודותיהם.

על מנת להגביר את חשיפת החנות ומוצריה בפני גולשים פוטנציאליים רבים חשוב להתאים אותה, כבר בשלבי בנייתה, לערוצי שיווק שונים ומובילים, כגון “זאפ – השוואת מחירים”, באופן המקל על סריקתם. בנייה נכונה של חנות אינטרנטית מחייבת הקפדה על סדר וארגון. חשוב להקל על הלקוחות הפוטנציאליים באמצעות חלוקה מסודרת של מוצרים, אפשרות להיחשף על המגוון הקיים בה, ובעיקר לבצע הזמנת מוצרים ותשלום עליהם באתר באופן פשוט.

בשורה התחתונה…

היחס בין עלות לתועלת בחנות וירטואלית אונליין מצדיק בדרך כלל את בניית החנות האינטרנטית הואיל ועלות התחזוקה השוטפת שלה הוא נמוך יחסית לחנות ממשית.
על מנת להפוך אותה לאטרקטיבית ואפקטיבית, חשוב להשקיע בעיצוב הכולל ולשלב מתאם אטרקטיבי בין סוג המוצרים הנמכרים.

טובה ככל שהיא, חנות שאינה נראית לאנשים אינה אפקטיבית. גם בעליה של חנות יפה ומושקעת המציעה מוצרים נדרשים ואטרקטיביים
לא יפיקו ממנה את המרב ואת המיטב ללא השקעה בקידומה ברשת האינטרנט. ככל שהיא תקודם יותר כך ייחשפו אליה לקוחות פוטנציאליים רבים יותר.

צוות “חנות אקספרס” ישמח להעמיד לרשותכם את מיטב הכלים המקצועיים בדרך לחנות אינטרנט אפקטיבית ומוכרת –
פנו אלינו כבר עכשיו דרך עמוד “צור קשר” באתר לכל שאלה, סוגיה ובקשה או חייגו 072-2777267